תאריכים מיוחדים

מדיניות פרטיות

חדשות האדיטש

אחרי ששבת בציון אדמו"ר הזקן - מושל מחוז פולטבה הודיע על סלילת כביש חדש להאדיטש.

מושל מחוז פולטבה פרונין פיליפ יבגנייביץ', הגיע בערב שבת יחד עם סגנו מר צ'ובנקו אנטון גריגורייביץ' ועם פמליה מלשכתם למתחם ציון כ"ק אדמו"ר הזקן בעיירה האדיטש שבמחוז פולטבה, בצפון-מזרח אוקראינה, כדי לעמוד מקרוב על צרכי המקום והבטיח לשיפוץ כביש הגישה אל עבר העיירה. מדובר בכביש שבור ומחורץ לאורך 45 ק"מ מה שגורם לטלטלות הדרך.

דרמה: דליקה במתחם ציון 'בעל התניא' בהאדיטש.

דרמה של ממש התחוללה במתחם מייסד חסידות חב"ד רבי שניאור זלמן, 'בעל התניא' בהאדיטש שבמזרח אוקראינה כאשר נר נשמה שדלק בביתו של משגיח הכשרות במקום, הר' דניאל הגר הביא לשריפת ביתו בשעה שאשתו ושני ילדיו הפעוטות נמצאים בו.

גשר מיוחד לכוהנים בציון בעל התניא בהאדיטש

יוזמה מפתיעה של גביר יהודי מארה"ב הביאה בכנפיה מיזם ייחודי וראשון מסוגו שלא נראה עד כה ברחבי מדינת הענק בה קבורים מאות גדולי ישראל ורוב מייסדי תורת החסידות זיע"א: גשר שיאפשר לכוהנים להגיע לציונו של צדיק הטמון במתחם מלא בקברים יהודים שחוללו ע"י הנאצים ימ"ש ולא ניתן לדעת היכן מוקמו.

בשל ההפצצות באוקראינה בחג הסוכות - עלטה בציון 'בעל התניא' בשעה שעשרות פליטים שהו במתחם

רוסיה תקפה בעוצמה במהלך חג הסוכות האחרון שורה של ערים ויעדים אזרחיים באוקראינה, וביניהם גם תשתיות אזרחיות. בשל התקיפות הנרחבות שררה עלטה במקומות רבים במדינה, שלא פסחה גם על העיירה האדיטש ועל מתחם 'רבינו הזקן' בעל התניא זי"ע.

600 שותפים מכל העולם תרמו לאחזקת הציון הקדוש ביום ההתרמה השנתי

אבטחה, תחזוק המוסדות, אוכל לפליטים ועוד - הם רק חלק מההוצאות השוטפות של "קריית רבינו הזקן" בהאדיטש שבאוקראינה - וביתר שאת במהלך המלחמה!

150 פליטים חגגו את ראש השנה במתחם ציון בעל התניא בהאדיטש

150 יהודים מחבל פולטבה שבמזרח אוקראינה חגגו את ראש השנה במתחם ההארחה מרווח הידיים שנבנה בעבור העולים הרבים לציונו של מייסד חסידות חב"ד רבי שניאור זלמן מליאדי 'בעל התניא' זי"ע.

תאריכים מיוחדים

חג הגאולה

י"ט כסליו

יום הבהיר

ח"י אלול